Világrekord a big data kezelésben
Guiness világrekordot ért el az SAP megoldása big data betöltésben, és indexelésben. Az SAP Sybase IQ 16 adattárháza az auditált kísérletben egy óra alatt 34,3 terabájt adatot dolgozott fel. Ez egy napra 823 terabájtot, vagy egy hét alatt 5,7 petabájt feldolgozást jelent. Összehasonlításképpen az előbbi körülbelül annyi, mint 500 milliárd sztenderd nyomtatott oldal információja.
Az új rekord aláhúzza a Sybase IQ nagysebességű betöltési, indexelési, elérési képességét struktúrált -mint pl. adatbázis rekordok, és struktúrálatlan –mint pl. e-mailok, multimédia fájlok, dokumentumok, adatforrások esetén is. Az SAP Sybase IQ egyszerűbbé, és költséghatékonyabbá teszi az extrém mennyiségű adatok kiaknázását, és olyan üzleti előrejelzések készítését, melyek korábban elképzelhetetlenek, vagy megoldhatatlanok voltak. A megoldás fontos szerepet tölt be az SAP Real-Time Data Platform elképzelésében.
Az SAP technológiai vezetője szerint a big data óriású betöltési, és lekérdezési sebességet, adatskálázhatóságot követel meg, és az SAP Sybase IQ 16 bebizonyította kiválóságát e téren.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar innováció a tudatos és hatékony energiafogyasztásért!
- Több mint 50 új funkció a legújabb verziójú SAP vállalatirányítási rendszerben
- SAP-SUSE: a 14 éves együttműködés tovább erősödik
- Adattárház Fórum 2013
- Termékbejelentések az SAP-tól
- Már a big data sem akadály- új verziójú csalás elleni megoldással lép a piacra az SAP
- Autistákat foglalkoztatna az SAP
- Villámgyors nagyvállalati rendszerek a felhőből
- Ötletversenyt hirdet az SAP
- Stratégiai prioritás lesz a Big Data a következő öt évben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.